Ola tel. 663-903-601

Konrad tel. 609-825-701

Sprawdź nas:

Sklep

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

MOJE OSIĄGNIĘCIA

W CZYM MOGĘ

CI POMÓC?

A PRYWATNIE

ALEKSANDRA KRYSZAK

ROCK YOUR BODY

SKAŁA TWOJE CIAŁO

...czyli jak i dlaczego powstała szkoła?

O NAS

ALEKSANDRA KRYSZAK

KONRAD KOBYLARZ

Nasza szefowa i założycielka - Ola, miłość do wspinaczki odkryła już w Liceum. Swoje pierwsze wspinaczkowe kroki stawiała w Kaliskim Klubie Wysokogórskim znajdującym się w tamtejszej Wieży Ciśnień. Z każdym krokiem miłość do tego sportu była coraz większa. Raptem kilka lat później zrozumiała, że jej przyszłość będzie związana z tym właśnie sportem. Zrobienie kursu instruktorskiego zbiegło się czasowo z obroną pracy licencjackiej (na kierunku Zarządzanie Sportem i Rekreacją), a zaraz po tym przeprowadziła się do Poznania, gdzie rozpoczęła pracę jako instruktor wspinaczki. Po kilku latach przeniosła się do Szczecina, gdzie po kilku latach pracy instruktorskiej postanowiła się uniezależnić otwierając swoją działalność. 

 

Ola na pewno pomoże ujarzmić lęki czy to związane z utratą kontroli czy np lęk wysokości. To co jest bardzo ważne to nauka siebie, świadomość ciała, świadomość siły... to właściwie najważniejsze sektory nad którymi Ola pracuje ze swoimi klientami. Od zrozumienia siebie zaczyna się rozwój i polepszenie techniki wspinaczkowej. Poprzez wspinaczkę nauczy Cię dbania o zdrowie.

Ola jako osoba niezwykle skromna, nie lubi mówić o swoich osiągnięciach jako takich. Na pewno wspinaczkowym osiągnięciem było zdobycie baldowej drogi o trudności wycenionej na 7b, jednak zdecydowanie ważniejsza dla niej jest jej wszechstronność wspinaczkowa - równie wielką radość sprawiają jej baldy, jak i wspinanie z liną. 

Jednak najistotniejszym osiągnięciem dla Oli jest fakt, że przez tyle lat jej miłość i pasja do tego sportu nie słabnie, wręcz ciągle się rozwija. Robić coś co się kocha, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia...

 

Prywatnie Ola jest mamą 12letniego Janka i ta rola jest dla niej niesamowicie ważna, więc większość czasu wolnego spędza z ukochanym synem. Z natury introwertyczka, dla której bardzo ważna jest harmonia, czyli  życie w zgodzie zarówno z sobą jak i z naturą. By móc to osiągnąć uprawia jogę, animal flow i podróżuje w miejsca, które nie są wielkimi kurortami turystycznymi. A podróże kocha. Tak samo jak gwiazdy. Interesuje się astronomią i fizyką - jest ciekawa świata i tego co ją otacza. Dodatkowo uczy się uczyć... różnych rzeczy, których jeszcze nie opanowała. Cały czas chce rozwijać siebie, swojego synka i to drugie dziecko zwane Rock Your Body ;)

Konrad od dziecka był aktywny i kochał sport. Zawsze podobała mu się wspinaczka, jednak na pierwsze zajęcia wybrał się już jako dorosły mężczyzna w 2015 r. 

Czy możemy tu mówić o miłości od pierwszego wejrzenia? Zdecydowanie tak. Już od pierwszych zajęć ten sport stał się wielką miłością Konrada. Na początku Konrad uczęszczał do nas na sekcję, po 3 latach postanowił zacząć wspinać się samodzielnie, natomiast w 2021 roku zrobił kurs instruktorki i w taki sposób dołączył do naszej ekipy.

  • W marcu 2021 roku zrobił kurs Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Wspinaczka Halowa

  • W lipcu 2021 roku zrobił kurs Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Wspinaczka Skalna

  • Na początku 2022 roku zrobił kurs doszkalający Instruktora Sportu o specjalności Wspinaczka Sportowa.

Bardzo duży nacisk Konrad kładzie na technikę, więc na pewno pomoże Ci ją rozwinąć lub nauczy Cię od podstaw, jeśli dopiero zaczynasz. W lutym 2023 roku rozpoczynamy warsztaty pt. "Sztuka latania", podczas których Konrad będzie uczył jak odpadać i wyłapywać loty, dodatkowo na pewno pomoże Ci w doskonaleniu asekuracji

Prywatnie Konrad jest melomanem. Kiedyś grał na gitarze elektrycznej, teraz nie ma niestety na nią czasu, natomiast została mu miłość do ostrych brzmień, ale i muzyką filmową nie pogardzi. A propos filmów to zdecydowanie w czołówce jego zainteresowań jest kino oscarowe, horrory, produkcje Marvela, ale też lubi podróże kulinarne zmarłego przed kilku laty Anthony Bourdain.

Konrad szczególnie ceni nasze skałkowe wyjazdy ze względu na panującą atmosferę i ludzi, których tam poznaje. 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

MOJE OSIĄGNIĘCIA

W CZYM MOGĘ

CI POMÓC?

A PRYWATNIE...

KONRAD KOBYLARZ

Był piękny wiosenny dzień... Nie no żartuję. Banał. Bez takich tu ;)

Myśl o "pójściu na swoje" kiełkowała w głowie Oli Kryszak przez dłuższy czas gdy pracowała jako instruktor wspinania, jednak założenie firmy, to musi być bardzo przemyślana decyzja... Wiosną 2015 roku skończyło się myślenie, zaczęło działanie. Ola stała się niezależna i otworzyła szkołę wspinaczkową - nazwała ją Rock Your Body. Ta nazwa zdecydowanie nie jest przypadkowa...

Nazwa wiąże się z naszą misją i filozofią i jest niezwykle przemyślana. W tłumaczeniu na nasz ojczysty język "Skała Twoje Ciało"... bo Twoje ciało jest silne, może dużo znieść, przeżyć, wytrzymać...

Jednak to co jest najważniejsze to rozłożenie nazwy na:

- ROCK/SKAŁA - W tym słowie zawiera się wszystko co związane ze wspinaniem, baldy, wspinanie z liną, ale to przede wszystkim ruch. Przychodząc na zajęcia dowiadujesz się jak wygląda ruch we wspinaniu. Jak ważną rolę odgrywają nogi i pośladki, a nie ręce jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Wspinaczka wymaga dużej ilości techniki, która natomiast wymaga świadomości ciała. Od wspinania się na sztucznej ścianie blisko już do wspinania na naturalnych skałach. Kontakt z naturą to kolejny ważny element.

- YOUR/TWOJE - Realizujemy Twoje cele, ale żeby je realizować potrzebujesz przeanalizować, zastanowić się nad swoją motywacją i podejściem do wspinania. Niektórzy wybierają ścieżkę rekreacyjną, ale są i tacy, którzy lubią rywalizację, cyfry i mają sportowe zacięcie. Każda droga jest dobra. Ważne, żeby była TWOJA.

- BODY/CIAŁO - Czy masz świadomość, że Twoja psyche ma wpływ na Twoje ciało i odwrotnie? Dla nas ważne jest podejście do Ciebie jako całości. Nie ma efektów jeśli skupimy się tylko na jednym elemencie. Oprócz treningów uzupełniających, mobilizujących, wzmacniających, uczących prawidłowych wzorców ruchowych oraz treningu wspinaczkowego idealnym dopełnieniem jest joga i medytacja, która pozwala zadbać o Twoją psyche.