Ola tel. 663-903-601

Konrad tel. 609-825-701

Sprawdź nas:

Sklep

06 marca 2023

CHWYTOTABLICA

Chwytotablica to przyrząd treningowy posiadający różne rodzaje chwytów wspinaczkowych, który został opracowany w celu wzmocnienia siły zginaczy palców. Oznacza to, że trening na chwyto powinien być bardzo intensywny, ale krótki – po serii ćwiczeń powinniśmy czuć pobudzenie, a nie totalne zmęczenie organizmu.Istotne jest odpowiednie zaplanowanie treningu i poprawne wykonanie zwisów/podciągnięć. W przeciwnym razie grozi nam kontuzja.Pamiętaj! Tutaj jakość ma przewagę nad ilością!

Tablica z żywicy czy z drewna? To zależy od Ciebie!

Żywica epoksydowa mieszana z piaskiem charakteryzuje się wysokim tarciem, jednak gruboziarnista faktura może stanowić swego rodzaju problem i szybko „zjadać skórę” szczególnie, gdy dokładamy obciążenie lub przechodzimy na mniejsze krawądki. Zwiększone tarcie wymaga mniejszego nakładu siły docisku do wykonania zwisu, a co za tym idzie jest idealna dla osób początkujących.

Drewno jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla skóry, natomiast wymaga większego napięcia mięśniowego potrzebnego do przytrzymania wyszlifowanego chwytu. Daje to jednak zdecydowanie lepsze przełożenie na wzmocnienie struktur zginaczy przedramienia.

WRÓĆ