Ola tel. 663-903-601

Konrad tel. 609-825-701

Sprawdź nas:

Sklep

06 marca 2023

„SZTUKA” PICIA WODY!

Woda to życie. Te 3 słowa wystarczą, by przedstawić szczerą prawdę.
Każdy z Nas składa się z niej w 60-70%.
 
Stanowi rozpuszczalnik elektrolitów i związków metabolicznych, a przy okazji pełni rolę transportową dla składników odżywczych, witamin i hormonów.
Zbyt niski poziom płynów sprawia, że organizm przechodzi w stan ‘’trybu awaryjnego’’. Pojawia się sygnał o nazwie pragnienie, które informuje o spadku nawodnienia i stara się uchronić przed niekorzystnymi skutkami niedoboru wody.

 

Odwodnienie upośledza sprawne funkcjonowanie organizmu. Pojawia się zmęczenie, ból głowy, następuje spowolnienie spalania tłuszczy i skurcze mięśni.

 

‘’Nie pasuje’’ Ci neutralny smak wody?
Sięgnij po plaster ogórka, cytryny, pomarańczy, imbiru czy zioła typu mięta, melisa, rozmaryn.

 

Przepis na izotonik domowej roboty (i kilka ciekawych informacji) znajdziesz TU: http://misjamedyczna.org/prawidlowe-nawadnianie-organizmu-dietetyk-maciej-zieba/

 

Propozycja nr 2: JEDZ wodę
Sięgając regularnie po arbuza, melona, grejpfruta, truskawki , pomidora czy ogórka, sałatę, szpinak, paprykę, seler, rzodkiewkę, brokuły i cukinię uzupełnisz płyny.

 

Niby wszystko jasne, niby wiesz co i jak, a mimo wszystko w ciągu dnia nie ‘’panujesz’’ nad regularnym spożyciem wody?
Co warto zrobić w takiej sytuacji? To bardzo proste. Załóżmy, że planujesz trening na godzinę 18.00. Ustawiasz sobie przypomnienie 2h wcześniej i zaczynasz pić regularnie po trochu, aż skończy ci się napój w butelce termicznej ROCK YOUR BODY. Dzięki temu na trening wpadniesz idealnie nawodniony i z ogromnym zapałem. Przed samym treningiem uzupełniasz butelkę, tak aby w jego trakcie mieć wodę pod ręką. Nic prostszego tylko zacząć stosować.

 

W butelkach termicznych ROCK YOUR BODY woda długo trzyma swoją temperaturę, jeżeli na treningu musisz mieć zimne, bądź ciepłe napoje, to już wiesz co wybrać!
A dla miłośników, może powinienem powiedzieć miłośniczek błyskotek i dobrego wyglądu trzeba powiedzieć, że mamy sporą gamę kolorów, które powinny wpasować się w każde gusta.

 

Pamiętajcie, dobre nawodnienie, to dobra regeneracja mięśni, a to oznacza, że wasze bice, trice, jak i sam szpon urośnie szybko i sprawnie. W dodatku będzie to okupione mniejszym bólem i ryzykiem kontuzji. Więc butelki w dłoń i do dna. Wasze zdrowie.

WRÓĆ